شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان

0

شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلانشرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان به استناد قانون تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی (مصوب ۱۲/۹/۱۳۷۴ مجلس شورای اسلامی) از سال ۱۳۷۷ تأسیس شد و فعالیت مستقل خود را آغاز کرد. این شرکت ریشه در اداره مهندسی بهداشت جهاد سازندگی استان گیلان داشت که تا پایان سال ۱۳۷۶ در آن سازمان تولی فعالیت‌های بهداشتی و آبرسانی روستائیان را بر عهده داشت.

تابعیت شرکت در وزارت جهاد سازندگی و سپس وزارت جهاد کشاورزی تا تابستان ۱۳۸۱ تداوم یافت و پس از آن در تاریخ ۲۰/۵/۱۳۸۱ با امضاء توافق‌نامه توسط وزراء نیرو و جهاد کشاورزی دولت و استنادات قانونی و مفاد و ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور وظایف و اختیارات شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی از جهاد کشاورزی به وزارت نیرو منتقل گردید و از همین تاریخ تا به حال این شرکت زیر نظر وزارت نیرو و در راستای خدمت به روستائیان عزیز به کار خود ادامه می‌دهد.

این شرکت تنها شرکت دولتی استان می‌باشد و تابع یک شرکت مادر تخصصی به نام شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور است که سیاست‌ها، برنامه‌ها و استراتژی‌های کوتاه و بلند مدت توسط آن مرکز هماهنگ و ابلاغ می‌گردد.

guilan-abfar.ir

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here