شرکت آب و فاضلاب گیلان

0

شرکت آب و فاضلاب گیلانشرکت آب و فاضلاب استان گیلان (سهامی خاص) همانند شرکت های مشابه در سایر استان های کشور، براساس قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب شهری و استانی، مصوب ۱۳۶۹/۱۰/۱۱ مجلس شورای اسلامی در ابتدای پاییز سال ۱۳۷۰ (۱۳۷۰/۰۷/۲۳) با سرمایه ۱۰ میلیون ریال تأسیس گردید. تا قبل از تشکیل شرکت آب و فاضلاب گیلان، تأمین و توزیع آب در ۳ شهر رشت، خمام و بندر انزلی با آب منطقه ای استان و در ۲۸ شهر دیگر با شهرداری های استان با همکاری واحد امور آب دفتر فنی استانداری بود و شبکه ی سنتی فاضلاب توسط شهرداری ها ایجاد و بهره برداری می شد و غیر از طرح-های آب رسانی به منجیل و رشت، هیچ طرح جامع آب و فاضلاب در استان مطالعه و اجرا نشده بود.

در سال ۱۳۷۸، این شرکت در ۴۱ شهر فعالیت می کرد و مرکز آن در شهر رشت بود. جمع تعداد انشعابات این شرکت تا فروردین ماه ۱۳۷۸ براساس اعلام شرکت ۱۹۲۵۲۲ فقره بود. ترکیب سهامداران شرکت در جدول ذیل آورده شده است.
شرکت آبفای استان گیلان به امر تأمین و توزیع آب شرب بهداشتی در ۱۶ شهرستان و ۴۹ شهر استان پرداخته و پروژه های جمع آوری، هدایت و دفع فاضلاب بهداشتی را در ۱۱ شهر اجرایی کرده و در ۱۳ شهر در دست مطالعه دارد.

abfa-guilan.ir

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here