وب سایت شرکت آب وفاضلاب خوزستان

0

وب سایت شرکت آب وفاضلاب خوزستان تشکیل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان را می توان نقطه عطفی در تاریخ آب و آبرسانی این مرز و بوم قلمداد نمود. کم آبی، کیفیت نامطلوب و قطع آب از مشکلات همیشگی مردم این استان بوده است که با تشکیل این شرکت اهتمام جــدی نسبت به مرتفع نمودن این مشکلات گردید و از سال ۱۳۷۲ حجــم پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری در جهت ایجــاد، بهبود، توسـعه و ترمیـم در تمامی زمینه های آب و فاضلاب در استان به سرعت گسترش یافت. حجم اعتبارات تخصیص یافته به این شرکت گواه صادقی بر این مطلب است .

این شرکت در اسفند ماه ۱۳۷۱ پس از تعیین سهامداران و تشکیل هیئت مدیـــره رسما کار خود را آغاز نمود. در ابتدای امر سعی و تلاش گردید که کلیه شهرهای استان دارای ادارات آب و فاضلاب مستقل و تحت نظر شرکت تاسیس و ایجاد گردند. هم اکنون شرکت آبفا خوزستان با ۱۹۰۷ نفر پرسنل در ۵۶ شهر استان بجز اهواز، بیش از ۵۱۰هزار مشترک آب را تحت پوشش خدمات خود دارد.

استان پهناور خوزستان با مساحتی حدود ۶۴۲۳۶ کیلومتر مربع در جنوب غربی ایران واقع گردیده، با استانهای لرستان، چهار محال و بختیاری، کهکلویه و بویراحمد، بوشهر و با کشور عراق هم مرز می باشد. منابع تامین آب این استان رودخانه های بزرگ کارون، دز، کرخه، جراحی و منابع زیرزمینی می باشد. منطقه ای که امروزه خوزستان نامیده می شود در هزاران سال قبل قسمتی از سرزمین وسیع دولت عیلامیان که اولین دولت رسمی این مرز و بوم قلمداد میشود بوده که براساس شواهد تاریخی نام عیلام تا حدود قرن سیزده قبل از میلاد مسیح به خوزستان اطلاق می شده است. از شهرهای تاریخی این استان می توان به شوش، شوشتر، مسجد سلیمان، ایذه، رامهرمز و مهمترین گنجینه آن معبد زیبای چغازنبیل که محل حکومت عیلامیان بوده است اشاره نمود. این استان جـز برخی از مناطق کوهستانی شمالی و شرقی آن دارای آب و هوای خشک و گـرم است و متوسط بارندگی در این استان حدود ۲۶۶ میلیمتر و دوره بارندگی معمولا بین مهر تا اردیبهشت میباشد .

abfakhz.ir

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here