شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی

0

شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالیخلاصه تاریخچه شرکت :

پهناوری منحصر به فرد استان خراسان قدیم مانع از توزیع امکانات، اعتبارات و نظارت دقیق در کلیه نقاط استان می گردید که این امر باعث تشدید عقب ماندگی در کلیه زیرساخت ها از جمله شاخص های مهمی همچون جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب شهری می شد.

شرکت آب و فاضلاب شمال خراسان با رسالت ایجاد مرکز مدیریتی جهت ساماندهی و رفع مشکلات صنعت آب و فاضلاب در منطقه شمال استان پهناور خراسان قدیم از تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۸۳ آغاز به کار نمود.

همانطور که مدیران ارشدصنعت آب و فاضلاب به اهمیت کوچک سازی جهت ایجاد مدیریت بومی آشنا به مشکلات منطقه پی برده و به درستی آنرا اجرایی نموده بودند، مسئولان کشور نیز به این مهم صحه گذارده و استانهای خراسان رضوی، شمالی و جنوبی را از یکدیگر منتزع کردند و به تبع آن شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی در محدوده قانونی استان از تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۸۳ تشکیل گردید.

استان خراسان شمالی به مساحت ۲۸۱۷۹ کیلومتر مربع دارای جمعیتی بالغ بر ۸۶۷ هزار نفر می باشد این استان دارای ۷ شهرستان و ۱۸ شهر با مرکزیت شهر بجنورد می باشد.

استان خراسان شمالی در محدوده کوهستانی و خشک واقع گردیده بطوریکه افت سطح آب در کلیه دشت های آبی استان مشهود می باشد.

مجوز تأسیس: قانون تشکیل شرکتهای آب و فاضلاب مصوب سال ۱۳۶۹ می باشد.

تاریخ تأسیس شرکت: ۲۷/۱۲/۸۲

تاریخ و شماره ثبت : ۲۲/۱/۸۳-۱۳۵۸

موضوع فعالیت شرکت طبق اساسنامه :

ایجاد و بهره برداری از تاسیسات تامین، تقسیم و توزیع آب شرب و بهداشتی و ایجاد و بهره برداری از تاسیسات مرتبط با جمع آوری، انتقال، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب، در حوزه عمل شرکت و در چارچوب سیاست های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو

گستره فعالیت شرکت : (جغرافیایی)

حوزه فعالیت شرکت مناطق، نواحی و شهرهای واقع در حوزه جغرافیایی استان خراسان شمالی و به مرکزیت بجنورد می باشد.

نشانی شرکت : بجنورد خیابان شهید چمران- خیابان آزادی (حنایی) نبش کوچه سوم

آدرس پستی : ۱۵۴۳

ایمیل : dabir@abfankh.ir

abfankh.ir

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here