اتاق بازرگانی و صنایع و معادن خرم آباد

0

www-vajag-irاتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد در سال ۱۳۷۴ به همت جمعی از بازرگانان و فعالان اقتصادی استان تأسیس شده و تا کنون پنج دوره انتخابات در اتاق خرم‌آباد صورت پذیرفته است.
اتاق بازرگانی و صنایع و معادن جمهوری اسلامی ایران مؤسسه‌ای غیرانتفاعی است که دارای شخصیت حقوقی و مستقل می‌باشد، که به منظور کمک به فراهم آوردن موجبات رشد و توسعه اقتصاد کشور از طریق تقویت بخش خصوصی تأسیس شده است. اتاق تا سال ۱۳۴۷ تحت نظارت رؤسای اداره اقتصاد وقت مدیریت می­­شد. در دوره­ی ۹۰-۱۳۵۰ نام این نهاد، «اتاق بازرگانی، صنایع و معادن» بود که در ۲۹ آبان ۱۳۹۰ به همراه تصویب شدن کلیات طرح بهبود مستمر فضای کسب و کار در مجلس شورای اسلامی به این عنوان، “کشاورزی” نیز اضافه گردید و اکنون با نام «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی» مشغول به فعالیت می‌باشد. طبق قانون اتاق مصوب پانزدهم اسفند ۱۳۶۹مرکز اتاق در قانون ((اتاق ایران)) نامیده می‌شود که در تهران فعال می‌باشد و حوزه‌ی فعالیت اتاق شهرستان‌ها محدود به تقسیمات کشوری است که اتاق خرم‌آباد نیز شعبه‌ای از اتاق ایران می‌باشد که در استان لرستان در شهرستان خرم‌آباد مشغول به فعالیت است.

اهداف کلان اتاق خرم‌آباد:

کمک به توسعه‌ی اقتصادی استان و کشور
کمک به ارتقاء سطح رفاه و آسایش جامعه در سطح استان
تقویت بخش خصوصی

ارکان اتاق خرم‌آباد:

هیأت نمایندگان
رکن اصلی اتاق که شامل ۱۵ نفر از اعضای اتاق هستند و هر چهار سال یک بار انتخاب می‌شوند.
هیأت رییسه
از بین هیأت نمایندگان اتاق، ۵ نفر عهده‌دار مسئولیت هیأت‌رییسه اتاق می‌شوند که شامل یک نفر رییس، دو نفر نواب رییس، یک نفر خزانه‌دار و یک نفر منشی هستند.

کمیسیون‌های تخصصی اتاق خرم‌آباد
کمیسیون‌های تخصصی ۹ گانه اتاق خرم‌آباد عبارتند از: ۱- کشاورزی آب و منابع طبیعی، ۲- صنعت و معدن، ۳- گردشگری و صنایع‌دستی، ۴- بانک، بیمه و مالیات، ۵- اقتصاد، ۶- فناوری اطلاعات، ارتباطات و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، ۷- بازرگانی، حمل‌ونقلو امور گمرکی، ۸- آموزش و پژوهش، ۹- عمران و خدمات فنی مهندسی

khdccima.ir

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here